niedziela, 25 września 2011

Witaj w świecie z papieru!

Papier daje ogromne możliwości tworzenia. Jest tani i łatwo dostępny, a przy tym niezwykle plastyczny. Może być cięty, gięty,  rwany, szarpany, marszczony, składany w różne formy. Powstają z niego konstrukcje, przedmioty codziennego użytku, nie tylko ozdoby i dekoracje, ale także formy użytkowe, jak zabawki, meble, a nawet domy. Jest doskonałym materiałem twórczym dla wszystkich tych, którym zależy na życiu w zgodzie z naturą, stąd coraz częstsze pokazy mody z papieru w stylu eco.

Sztuka tworzenia z papieru osiąga w ostatnich latach coraz większą popularność. Zalet papieru nie sposób wymienić, a liczba różnorodnych technik wciąż wzrasta. 

Dlatego też powstał ten blog i projekt. Naszym celem jest pokazanie możliwości wykorzystania papieru w życiu codziennym, przez tych najmłodszych i trochę starszych. Chcemy też przybliżyć Państwu historię papieru, jak on właściwie powstaje, technik pracy z nim oraz ciekawych twórców, którzy się tym materiałem zajmują.

Na koniec mamy dla Was ciekawostkę. Czy wiecie, że:

Historia papieru sięga dwóch tysięcy lat, został wynaleziony w Chinach. Na początku służył do dekoracji, dopiero później do pisania. Najstarsze znane papierowe wycinanki datowane są na rok 500. Ze względu na jego wysoki koszt, papier był produktem ekskluzywnym, z którego korzystali jedynie najbogatsi. Z upływem czasu jego cena spadła, co przyczyniło się do rozkwitu papierowej sztuki.  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz