środa, 28 września 2011

Projekt: PAPIEROWY ŚWIAT WIELKICH MOŻLIWOŚCI

PROJEKT PAPIEROWY ŚWIAT WIELKICH MOŻLIWOŚCI

Jest to kompleksowy i innowacyjny projekt stworzony przez Fundację NADwyraz (www.nadwyraz.pl). Chcemy rozwinąć twórczość, kreatywność młodych ludzi i otwartość na inne kultury. 

Proponujemy  Wam cykl kreatywnych warsztatów projektowych, plastycznych, skupionych wokół PAPIERU – pokazanie papieru jako ważnego przedmiotu rozwoju cywilizacji, ale przede wszystkim jako materiału do twórczych kreacji i wielu możliwości działań artystycznych.

Japońskie origami, papier Marche, wycinanki z całego świata, bibułkowe kwiaty i dekoracje dawnych domów, ekologiczne wikliniarstwo papierowe, moda i biżuteria papierowa, praca metodą kolażu czy tworzenie makiet-scenografii oraz przedmiotów użytkowych to tylko niektóre możliwości i rozwiązania, jakie przyniosą warsztaty.


Warsztaty będą prowadzone przez plastyków, twórców rękodzieła, projektantów, grafików i scenografów, dając tym samym uczestnikom możliwość pracy pod okiem specjalistów, reprezentujących różne środowiska twórcze i różne pokolenia.

Warsztaty będą odbywały się w listopadzie. Na wstępie każdego z warsztatów, uczestnicy zapoznają się pokrótce z historią danych technik papierniczych, sposobach ich zastosowania i praktyki twórczej. Zajęcia będą prowadzone przez artystów plastyków, projektantów i specjalistów z danej dziedziny. Warsztaty zostaną zorganizowane na terenie Krakowa.

Na więcej szczegółów zapraszamy już wkrótce!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz