wtorek, 4 października 2011

Moda z papieru - sztuka dla sztuki czy moda na ... recycling?

Witajcie!

Zachęcam Was do poszukiwania papierowych inspiracji dosłownie wszędzie! Przeczytana przy porannej kawie gazeta może stać się wspaniałą zabawką dla Twojego dziecka, a ulotki, tak niechętnie przez nas zbierane, nowym krzesłem lub ... płaszczem?

W poprzednim poście wspomniałam, że w listopadzie ruszamy z warsztatami papierowymi. Będzie się działo!
Jedne z nich będą dotyczyć mody z papieru, każdy będzie miał szansę na stworzenie wymarzonej kreacji pod bacznym okiem specjalistów.

Jak pokazują ostatnie lata, moda z papieru nie jest już dziś niczym zaskakującym. Co prawda nie jest to ubiór specjalnie użytkowy, ale na pewno ciekawa alternatywa dla tradycyjnie pojmowanej mody i tego, co można zrobić z makulatury, jak ją przetworzyć i stworzyć coś niebanalnego, przy minimalnym nakładzie środków.

Papier inspiruje zarówno początkujących twórców, jak i tych, których nazwiska są wszystkim doskonale znane.

Karl Lagerfeld zaprezentował „papierową" kolekcję Chanel na pokazach Haute Couture Wiosna / Lato 2009. Motywem przewodnim pokazu były papierowe rośliny i kwiaty, projektant zainspirował się plastycznością papieru.

http://cebrita.blox.pl/2009/03/Moda-z-papieru-Chanel.htmlRównież młodzi twórcy ze Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru (SAPU) zaprezentowali podczas pokazu Junk Fashion Show w Krakowie w 2010 ponad 150 kreacji, utworzonych dosłownie z papieru. Zadziwia bogactwo faktur i kolorów! Takie niekonwencjonalne podejście do tematu recyclingu przejawia się w sukience z pudełek po pizzy czy tekturowych falbanach. (Źródło: http://krakow.mynight.pl/junk_fashion_show_2010__moda_na_papier.html)

http://wiadomosci.wp.pl/gid,10783477,title,Moda-z-papieru,gpage,2,img,10783484,galeria.html

Na koniec prawdziwa gratka dla miłośników mody, papieru, recyclingu i rzeczy użytkowych. Oto moda ... z papieru toaletowego. Wystawę można było obejrzeć w Toronto w 2009 roku, stworzyło ją 15 projektantów.

http://www.example.pl/moda-z-papierutoaletowego-4235.htm

Mam nadzieję, że papier zmienił dla Was swoje oblicze, o czym przekonamy się na naszych warsztatach, na które zapraszamy już wkrótce;) Jak pokazują powyższe przykłady, warto kombinować z papierem i tworzyć z niego takie oto cuda;)

1 komentarz:

  1. Czego to ludzie nie wymyślą, prawda? :) Ja stawiam mimo wszystko na proste rzeczy. Zakupiłem fajne artykuły dziewiarskie na http://welnabawelna.pl/pl/i/O-firmie/8 i zaczynam zabawę :) Trzymajcie kciuki, tutaj potrzeba naprawdę ogromnej cierpliwości :)

    OdpowiedzUsuń